Одним із факторів, що спонукає нафтовиробника Іраку вийти з ОПЕК, є війна на Близькому Сході та нафтовий шок, які призвели до зниження видобутку нафти. Ірак розглядає можливість виходу з картелю, якщо йому не дозволять значно збільшити квоту на видобуток. Ірак, який є другим за обсягами видобутку в ОПЕК, виразив бажання підняти видобуток до 7 мільйонів барелів на добу. ОАЕ також вийшли з ОПЕК через конфлікти щодо квот із Саудівською Аравією. Вони мали потенціал підвищити виробництво, але були обмежені квотою. Вихід з ОПЕК дозволив би їм компенсувати втрати та інвестувати у розвиток інших галузей економіки.
З ОПЕК готова вийти ще одна країна – ЗМІ















Залишити відповідь